Pucio u lekarza – pomoc w przełamaniu dziecięcego lęku

Książeczki dla dzieci goszczą niemal w każdym polskim domu. Nic w tym dziwnego bowiem pomagają zapanować nad emocjami pociechy i odnaleźć się w trudnych dla niej sytuacjach. Jednym z bohaterów, który cieszy niezwykle dużą sympatią wśród najmłodszych, jest Pucio. Każdy dzień jest dla uroczego chłopca niespodzianką i przynosi nowe odkrycia i emocje. Niekiedy musi zmagać się również z lękiem. Nie inaczej dzieje się w części “Pucio u lekarza”. Czy chłopczyk odważy się wejść do gabinetu lekarskiego?

Pucio u lekarza do 30% taniej – wizyta u doktor Ani

Kilkulatki niezwykle często łapią różnego rodzaju infekcje. Ich ilość zwiększa się jeszcze w momencie pójścia do przedszkola. Nie inaczej było w przypadku Pucia. Lekkie wieczorne kichanie przerodziło się bowiem w ogromne przeziębienie. Zatkany nos, problemy z oddychaniem, piekące gardło, kaszel, a nawet gorączka! To wszystko sprawiło, że chłopczyk nie miał siły wstać z łóżka oraz zupełnie stracił apetyt. Tata Pucia zaniepokoił się nie na żarty, takie objawy świadczą bowiem o atakujących organizm wirusach. Konieczna okazała się wizyta u doktor Ani. Aby dodać sobie nieco odwagi, Pucio zabiera do gabinetu smoka, który także źle się czuje. Zwierze wzbrania się jednak ponieważ bardzo boi się lekarzy. Pucio przejęty obawami kompana zapomina o swoich obawach i daje zbadać się pani doktor. Czy chłopczyk i smok złapali wirusa? Jakie rady otrzymają od doktor Ani, aby jak najszybciej wrócić do pełni sił?

Pomoc w oswajaniu strachu u dzieci

Seria książeczek o Puciu pomaga przełamywać lęki dzieciom od 2 roku życia. Kolorowe ilustracje Joanny Kłos oraz krótki i prosty tekst sprawiają, że pociechy żywo interesują się lekturą. Autorka Marta Galewska-Kustra stara się poruszać ważne tematy i pomagać rodzicom w oswajaniu dziecięcego lęku. Wizyta Pucia u doktor Ani pokazuje, że lekarz ma dobre zamiary, a wszystkie czynności, które wykonuje, mają pomóc dziecku w dojściu do zdrowia. Pociechy odczuwając emocje ulubionego bohatera, przekonują się, że warto być dzielnym i nie bać się na zapas, bo wszyscy pragną tylko ich dobra.