Pucio u lekarza – jak przełamać u dziecka lęk przed lekarzem?

Ta zabawna i pouczająca książeczka pozwoli Twojemu dziecku przełamać lęk przed wizytą u lekarza. Często zdarza się, źe małe dzieci obawiają się takich wizyt, co powoduje u nas duże problemy. Rozwiązaniem tej sytuacji jest ta właśnie książeczka – Pucio u lekarza

Przygody Pucia

Autorką dzieła jest pani Marta Gelewska-Kustry, która jest zarazem twórczynią innych książek o przygodach chłopca imieniem Pucio, który w zabawny i przystępny dla najmłodszego odbiorcy sposób wyjaśnia dzieciom świat i uczy ich przeróżnych czynności. W tej konkretnej opowieści nasz Pucio poczuł się bardzo źle i ma gorączkę. Idzie zatem do lekarza, a tam…musi uspokoić pewnego smoka, który bardzo boi się badania. Po badaniu Pucio dostaje zalecenia od pani doktor, po czym bardzo szybko wraca do zdrowia. 

Nauka przez zabawę

Książki o Puciu spełniają jedno bardzo ważne zadanie, czyli edukację najmłodszych poprzez zabawę. Książki dla najmłodszych powinny bowiem nie tylko dawać dzieciom rozrywkę, lecz także uczyć je, w zabawny, przystępny dla nich sposób. Z tego konkretnego zadania autorka wybrnęła świetnie. Książka napisana jest bowiem prostym językiem, który przystępny jest dla najmłodszych. Książeczka zawiera ponadto bardzo ładne ilustracje, które wyszły spod ręki Joanny Kłos – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych. 

Książka o Puciu u lekarza z pewnością spełnia swoje zadanie. Jej lektura powinna spowodować u większości dzieci, że lekarz – ta pozornie okropna i straszna postać będzie jawić się najmłodszym jako bardzo przyjazny człowiek, taki jak każdy z nas, który ma zadanie pomóc nam, w czasie, w którym strasznie cierpimy. Książkę polecamy dzieciom małym, lecz także nieco większym, które na przykład obawiają się strasznie wizyty u stomatologa. Zachęcamy też serdecznie do zapoznania naszych pociech z innymi przygodami dzielnego chłopca imieniem Pucio. Żywimy ogromne przekonanie, że ten mądry chłopiec stanie się jedną z ulubionych postaci Twojego dziecka.