Najlepsze książki dla dzieci

Jak wybierać książki dla najmłodszych? Na jakie elementy zwracać uwagę? Najważniejsze jest to, aby sama powieść lub opowiadanie wpasowywało się w zainteresowania naszego dziecka. Jeśli opisuje coś, co nie jest dla niego ciekawe, maluch może zacząć traktować czytanie jako zło konieczne. Aby zaszczepić w nim miłość do książek już od najmłodszych lat, stawiajmy na tytuły, które nie tylko uczą, ale i bawią. Jednym z nich jest Pucio u lekarza (www.taniaksiazka.pl) , nowa książka z serii przygód o Puciu autorstwa Marty Galewskiej-Kustry i Joanny Kłos. Czego mali czytelnicy się z niej dowiedzą?

Nie ma się czego bać

Pucio u lekarza to już 16 część, w której towarzyszymy głównemu bohaterowi w poznawaniu współczesnego świata. To świetna książka dla najmłodszych wprowadzająca ich w jeszcze tajemniczą i nieznaną im rzeczywistość. Maluchy dzięki tej lekturze są w stanie oswoić się z miejscami takimi jak: przedszkole, zerówka, szkoła, przychodnia lekarska i wiele innych. Co więcej, zaznajamiane się z osobami o różnych charakterach i poglądach na życie, dzięki czemu mogą zrozumieć, jak złożony jest dzisiejszy świat. W Pucio u lekarza towarzyszymy głównemu bohaterowi w wizycie lekarskiej. Pucio nie czuje się najlepiej, od paru dni ma podwyższoną temperaturę, boli go głowa i ma katar. Coś jest nie tak. Nic mu nie smakuje, nic nie sprawia przyjemności. Wręcz przeciwnie każdy szmer i hałas irytuje. Nie ma co czekać, czas odwiedzić lekarza.

Edukacja i zabawa

Pucio to doskonale poprowadzona seria pod względem merytorycznym. Każda sytuacja, która może wywołać u dziecka lęk, przedstawiona jest w taki sposób, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia strachu u dziecka. A jeśli ten się pojawi, to autorki pokazują, że dane sytuacje wcale nie są tak straszne, jak je niektórzy malują. Szesnasty tom serii przygód o Puciu stawia przede wszystkim na oswojenie dziecka z chorobą i wizytą u lekarza. Przy tym jest to wciąż ciekawa i zabawna książka, która potrafi naturalnie łączyć walory edukacyjne z walorami rozrywkowymi.