Reklama wielkoformatowa – atuty i możliwości

Reklama wielkoformatowa – atuty i możliwości

Jeśli reklama w formie ulotek i plakatów nie przynosi oczekiwanych korzyści, możemy zdecydować się na jej wielkoformatową formę. Ten rodzaj reklamy stosowany jest zazwyczaj w miejscach publicznych, na przykład przy ulicach, deptakach czy na środkach komunikacji. Bardzo często umieszczana jest na budynkach i ich oknach. Może być wykonana z siatki mesh, baneru: backlightu (przepuszczającego światło) lub frontlight (nieprzepuszczającego światła). Reklamy w dużym formacie to najczęściej billboardy, banery, plakaty i kasetony. Reklama zewnętrzna oparta jest na wydrukach wielkoformatowych w technologii druku solwentowego lub druku cyfrowego UV.

Zalety reklamy wielkoformatowej

Reklama tego typu daje wiele możliwości, między innymi jej długotrwałe oddziaływanie umożliwia zapamiętanie nie tylko obrazu, loga, ale również informacji na niej zamieszczonej. Tego rodzaju reklama niema żadnych ograniczeń jeśli chodzi o jej rozmiar, dodatkowo może występować jedno- lub dwustronnie. W razie potrzeby możemy zastosować jej podświetlenie, by była widoczna także w nocy.

Klienci bardzo często decydują się na reklamy tego typu z siatki mesh. Wydruki takie są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV, tak więc nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia czy laminowania. Dodatkowo ważną zaletą jest również to, że przepuszczają one powietrze. Nie wymagają również stosowania specjalnych konstrukcji, ponieważ siatka jest lekka.  Ze względu na strukturę siatki jest też odporny na działanie wiatru, idealnie nadaje się przy dużych powierzchniach reklamowych.

Jeżeli jednak wolimy reklamę wielkoformatową z backlightu to mamy pewność, że rozprasza i przepuszcza ona światło, a także zapewnia efektywność reklamy. Są to podświetlane od tyłu reklamy,a dodatkowo można zastosować ten materiał w wielu miejscach, gdzie inne przepuszczające światło nie znajdują zastosowania.

Do wyboru mamy także reklamy frontlight. Reklamy na nim drukowane przeznaczone są do druku jednostronnego, mamy również możliwość podświetlenia go. Najbardziej odporne są banery powlekane, dlatego tez nadaje się do ekspozycji krótkookresowej. Banery wykonane na materiale frontlight można montować na ogrodzeniach, ścianach oraz różnego rodzaju konstrukcjach reklamowych.

BLOCK-OUT – jest to również banner wielkoformatowy, przeznaczony do produkcji reklam dwustronnych wyposażony we wkładkę blokującą przenikanie światła.

Klient ma bardzo duży wybór i może dostosować reklamę do charakteru prowadzonej przez siebie działalności. Obecnie reklamy wielkoformatowe nie tylko wykonane są z wysokiej jakości surowców, ale również wyróżniają się  formą, kolorem i efektem. Można je stosować zarówno do reklam zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Cena reklamy wielkoformatowej uzależniona jest od wielkości oraz techniki jej wykonania. Wydruki wielkoformatowe wykonywane są na banerach, siatkach, foliach, papierach oraz płótnach. Branża outdoorowa ciągle zaskakuje nas nowymi pomysłami.

Opublikowany w blog