Papier fakturowany – oryginalne podłoże do druku

Papier fakturowany – oryginalne podłoże do druku

Przy projektowaniu zaproszeń, torebek prezentowych, pudełek, kart menu czy dyplomów dbamy o każdy szczegół, tak by cały projekt graficzny był idealny. Jednak należy pamiętać, że aby druk był elegancki i oryginalny, warto jest wybrać także odpowiedni papier do druku. Papier, który ma ozdobną fakturę przyciąga wzrok i jak się wydaje to właśnie jest jego największą zaletą.

Do tego typu projektów idealnie nada się papier fakturowany, jest on trochę droższy jednak posiada on wyjątkowy charakter. Jak sama nazwa wskazuje jest to papier posiadający fakturę. Wiele drukarni oferuje nam :

  • papier z tłoczeniami– papiery z delikatną strukturą płótna, lnu czy plastów miodu, z prążkami, delikatnymi rombami oraz z efektem filcowania. Tłoczenie szczególnie efektownie wygląda na grubych kartonach graficznych. W tym przypadku mamy do wyboru: wytłaczanie wklęsłe i tłoczenie wypukłe.
  • papier delikatnie filcowany-wyróżniają się dwu-stronnymi, delikatnymi i nieregularnymi fakturami. Kolory mogą być stonowane lub intensywne
  • papier młotkowany – faktura przypominająca skórkę pomarańczy, najbardziej popularna jest „kratka” „młotek” skorupka jajka, tkanina lniana i skóra.

Papier fakturowany posiada wiele zalet, między innymi posiada oryginalną powierzchnię , która jest wyczuwalna dla dłoni. Może mieć on szeroką pulę tłoczeń rodzaju podłoża – od imitacji płótna, przez kratkę, kropki, prążki, po podłoża imitujące struktury skorupki jajka czy lnu. Kolejna zaletą jest duży wybór kolorystyczny. Ten rodzaj podłoża polecany jest szczególnie do zleceń, w których znaczącą rolę odgrywa estetyka. Jest on elegancką częścią całego projektu i to on odgrywa główną rolę. Faktura, która będzie wyglądać ciekawie na pewno fajnie się sprawdzi i sprawi, że nasza firma będzie lepiej postrzegana.

Przy wyborze papieru fakturowania nie należy przesadzić z ilością uszlachetnień. Bardzo dobrze sprawdzi się w projekcie tego typu lakierowanie UV. Pamiętajmy, że papier fakturowany jest uszlachetnieniem sam w sobie, nie powinniśmy więc przesadzić z ilością dodatkowych. Wiele drukarni oferuje nam wzorniki, które na pewno pomogą nam podjąć właściwą decyzję. Wybór konkretnego rodzaju papieru musi być uzależniony od naszych oczekiwań. Do wyboru mamy także papeterię w postaci papieru fakturowanego. Jest to idealny wybór szczególnie dla firm, możemy wykorzystać go do przedstawienia oferty naszym klientom lub w celu podziękowania. Na drugiej stronie znaleźć się może także pełna oferta naszej firmy, co wpłynie na wiedzę i poinformowania potencjalnego klienta o naszych usługach. Informacja na takim papierze zdecydowanie będzie wyglądała nie tylko oryginalnie, ale również profesjonalnie i z klasą.

Obecnie rynek daje nam możliwość wyboru papieru ekologicznego o różnych fakturach, gramaturach, formatach i kolorach. Każdy w zależności od potrzeb na pewno znajdzie odpowiedni dla siebie, ponieważ mamy do wyboru szeroką gamę faktur i kolorystyki. Cena jest nieco droższa niż w przypadku zwykłego papieru, ale spełnia swoje funkcje idealnie, warto jest więc postawić na styl.

Opublikowany w blog