Książka jako (nowe) narzędzie marketingowe

Książka jako (nowe) narzędzie marketingowe

Obecnie książkę może napisać każdy, na rynku pojawia się coraz to więcej poradników i biografii. Jej drukiem zajmują się profesjonalne drukarnie, każda z nich może być idealnym narzędziem marketingowym.

Podstawową funkcją książki jest nie tylko budowanie marki osobistej autora, ale także kreowanie się na specjalistę. Świetnym pomysłem na książkę jest nasz praca zawodowa. Możemy więc wydać książkę, która będzie idealnym poradnikiem. Obecnie przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie druk w formie książki ma wpływ na zwiększoną sprzedaż ich produktów i usług. To właśnie ona jest świetnym materiałem reklamowym, gdy na rynek wprowadzamy nowe usługi lub towar. Mamy możliwość zamieszczenia w niej wiele potrzebnych informacji, które moga okazać się przydatne dla potencjalnych klientów.

Odpowiednio napisana książka może okazać się także idealnym portfolio. Ważnym czynnikiem jest również jej prezentacja, miedzy innymi jakość wykonania i oprawa. Najważniejsze jest by była ona trwała i by klienci mogli z niej korzystać przez bardzo długi czas. Może być ona także idealnym katalogiem naszych produktów.

Książka firmowa jest także świetnym nośnikiem reklamy, jest to urządzenie reklamowe w jakimkolwiek materialnym wykonaniu. Ma ona wiele zalet, miedzy innymi:  trafia do konkretnego kręgu odbiorców danej dziedziny, jest materiałem trwałym, mamy możliwość na tylnej okładce zareklamowania naszej firmy. Odbiorca siłą rzeczy doceni, że autor wychodzi do niego z inicjatywą i pod postacią poradnika, dostarcza treści, które są dla niego pomocne i ciekawe. Bardzo często zdarza się tak, że klienci – mając do wyboru szeroki wachlarz asortymentu lub usług – nie mogą zdecydować się na konkretną opcję. Wystarczy, że część wpisów będzie poświęcona odpowiedziom na pytania nurtujące klientów, a możemy być pewni, że nasza książka przyniesie założone oczekiwania i stanie się dla nich doskonałym informatorem czy poradnikiem.

Druk książki w formie typowego FAQ pozwoli naszym klientom zapoznać się z ciekawymi kwestiami dotyczącymi naszej działalności. Obecnie każdy może wydać książkę na temat swoich zainteresowań lub podzielić się swoją wiedzą z innymi czytelnikami. Tego rodzaju produkty są bardzo popularne, tym bardziej, że ludzie coraz chętniej powracają do druku papierowego. Druk książki jest bardzo ułatwiony, więc każda drukarnia posiada w swojej ofercie tego typu produkt. Warto jest jednak zastanowić się przede wszystkim nad jej  formą, przecież nie tylko treść przyciągnie klientów, ale też oprawa i grafika. Oczywiście książkę w typie biznesowym możemy zaprojektowac sami, dzięki temu spełni ona wszystkie nasze oczekiwania. Jeśli natomiast chodzi o parametry techniczne to zdajmy się na doświadczonych pracowników drukarni, którzy chetnie przedstawią nam najlepsze rozwiązania.

Należy jednak mieć na uwadze reklamę naszego produktu. Musimy wiedzieć, że należy naszą książkę dobrze zareklamować, tak by nie zgubiła się na półkach księgarni pośród tysiąca innych.

Opublikowany w blog