Kalendarz firmowy – miły podarunek dla klienta

Kalendarz firmowy – miły podarunek dla klienta

Coraz częściej firmy chcą obdarować swoich klientów drobnymi firmowymi upominkami. W tej sytuacji świetnie sprawdzi się firmowy kalendarz. Idealny kalendarz oprócz grafiki i zdjęć powinien zawierać dane naszej firmy i dane kontaktowe. Dzięki temu obdarowany  klient zawsze będzie miał kontakt do nas pod ręką i nie będzie musiał go szukać. Dodatkowo jest to również doskonała i jednocześnie niedroga reklama, którą warto wykorzystać do przekazywania informacji o firmie , a takżedo budowania świadomości marki. Nawet niewielkie, z pozoru nieistotne działania marketingowe mogą podnieść prestiż i zwiększyć rozpoznawalność danej marki.

Jeśli chodzi o rodzaj kalendarzy firmowych to obecnie rynek proponuje nam bardzo szeroką gamę do wyboru, miedzy innymi:

  • kalendarz ścienny- może być on w formie plakatu, lub z kalendarium umieszczonym na osobnych planszach tak zwany trójdzielny lub jednodzielne. Idealnie nadają się one do zareprezentowania na nim zdjęć naszej firmy lub usług, które świadczymy.
  • kalendarz biurkowy- tutaj również znajdziemy mnóstwo propozycji. Możemy wybrać piramidkowe, spiralkowe, tygodniowe i wiele innych. Na nich również możemy umieśćić grafikę i dane firmy.
  • kalendarz książkowy- jest najczęściej wybieranym produktem firmowym jeśli codzi o upominki dla klientó Chociażby dlatego, że klienci mają możliwość zabrania go zawsze ze sobą, spokjonie zmieści się i do kobiecej torebki i męskiej teczki.
  • biuwary- są to kalendarze służace jako podkładki na biurko, klienci mają możliwość zapisywania na nim wszystkich ważnych informacji oraz notatek.
  • kalendarz listkowy- bardzo wygodny, ponieważ jest prawie wielkości wizytówki i mieści się nie tylko w kieszeni, ale również w portfelu. Na drugiej stronie kalendarzyka umieszczamy wszystkie dane naszej firmy.

Kalendarz jest podstawowym narzędziem pracy , a także stałym wyposażeniem biura. Jest to odpowiedni prezent na każdą okazję, a dodatkowo jest to świetna reklama dla każdej z firm. Na jaki z kalendarzy się nie zdecydujemy, to mamy gwarancję, że nasi klienci których nimi obdarujemy będą czuli się docenieni. A pamiętajmy, że zadowolony klient zawsze do nas wróci. Pamiętajmy jednak, że aby kalendarze firmowe spełniały swoje zadanie, czyli budowały pozytywny wizerunek firmy, muszą być przede wszystkim solidne, wytrzymałe, przejrzyste i atrakcyjne dla odbiorcy. Dlatego też nie powinniśmy na nich przesadnie oszczędzać, a w każdym z tych kalendarzy musi znaleźć się odpowiednia ilość miejsca na notatki i zapiski spraw bieżących.

Przy zamawianiu kalendarzy firmowych trzeba kierować się ich przeznaczeniem, muszą być również trwale tak by mogły służyć przez cały rok. Dlatego też warto jest znaleźć odpowiednią drukarnię i zapoznać się z ich ofertą. Możemy zaczerpnąć informacji na ich temat w internecie lub u znajomych. Właśnie taki prezent dla naszych kontrahentów czy pracowników będzie dla  nie tylko użyteczny, ale również sprawi, że będą oni pamiętać o naszej firmie przez cały kolejny rok.

 

Opublikowany w blog